Kupa Tedavisi

Bu sayfa sadece bilgi vermek içindir.

Kupa tedavisi yaş (kanlı) veya kuru (kansız) olarak uygulanabilmektedir. Kanlı olarak yapılan şekline Hacamat denir. Hacamat Peygamber Efendimizin (S.A.V.) tavsiye ettiği ve bizzat uygulattığı bir yöntemdir. Bu yöntemde vücutta bazı bölgelerden, deride açılan ufak çiziklerden vakum yolu ile kan alınır. Genellikle iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden (rahatsızlıkla ilgili noktalardan) vakumla kan çekilir. Bu sayede detoks (vücudumuzda biriken toksinlerden arınma) sağlanır ve aynı zamanda noktasal olarak güçlü bir uyarım yapılarak vücudumuzdaki iyileşme sistemi aktive edilir.

Kuru kupa tedavisinde ilgili noktalar vakum ile uyarılır ve o bölgede vakum etkisiyle kanlanma artırılarak iyileşme sistemi aktive edilir. Ayrıca bölgesel olarak masaj etkisi oluşturulur.

YASAL UYARI: Bu sayfanın içerikleri ziyaretçilerini bilgilendirme amaçlı kurulmuş olup, sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi ve reçete bilgisi taşımaz. Sayfa sağlıkla ilgili yer verdiği tüm konularda öncelikle en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenebileceğini savunur. Sayfada konu olarak geçen tüm yöntemler kamuoyuna bilgi vermek amaçlı paylaşılmış olup, bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Paylaşılan bilgilerin ilgilisi tarafından kullanılması Dr. Zafer YILMAZ ile hasta - doktor ilişkisini doğurmaz. Tüm sayfa ziyaretçileri yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.